větší

velikost stránky

menší

Certifikovaný držitel značky kvality v sociálních službách Držitel certifikace paliativního přístupu

Navigace


O domově

Domov pro seniory v Lázních Kynžvart

Cílem domova je poskytovat takové služby, které zajistí klientům důstojné prožití života ve stáří v příjemném prostředí, především při zachování nebo rozvíjení jejich stávajících schopností, a to také ve spolupráci s rodinou a přáteli.

Z tohoto důvodu se snažíme, aby náš kolektiv byl příjemný, plně respektoval důstojnost a individuální přístup ke klientu v běžných, ale i náročných situacích. Udržujeme kontakt s rodinnými příslušníky a přáteli klientů. S jejich pomocí se nám daří nastolit důvěru už v prvních dnech pobytu v Domově.

Každý klient má po celou dobu svého klíčového pracovníka (průvodce), který se stává důvěrníkem a na kterého se klient obrací se svými požadavky na své potřeby tak, aby se cítil dobře a plánoval svůj život ke spokojenosti po celou dobu pobytu ve svém domově.

Poskytujeme celoroční pobytové služby pro seniory: Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem, kde jsou osoby s diagnostikovanou demencí.

Mezi naše přednosti řadíme především to, že klienti bydlí v bezbariérových, jednolůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Klient si pro vlastní spokojenost může pokoj dovybavit vlastním drobným nábytkem jako je křeslo, poličky, elektrický spotřebič, TV a jiné doplňky, včetně květin a obrázků. Péče o klienty je individuální podle požadavků klienta. Každý klient má pro vlastní bezpečnost a rychlou pomoc k dispozici přenosné tísňové tlačítko, které mu umožňuje být co nejvíce soběstačný a zároveň mu dává jistotu, že v případě potřeby může kdykoliv přivolat pomoc.

Dále disponujeme propojenými pokoji pro manželské nebo partnerské páry.

V rámci sociální služby nabízíme lůžko pro tzv. bezodkladnou péči.

Klienti mají v Domově k dispozici ordinaci praktického lékaře, společenskou halu, jídelny, tělocvičnu, knihovnu, kuchyňky, kapli a kuřárnu. Domov je obklopen krásnou přírodou uprostřed Slavkovského lesa. Klienti k odpočinku využívají bezbariérovou smyslovou zahradu Domova. Své služby pravidelně poskytuje pedikérka, kadeřnice a masér.

nahoru