větší

velikost stránky

menší

Certifikovaný držitel značky kvality v sociálních službách Držitel certifikace paliativního přístupu

Navigace


Provozní podmínky domova, bezbariérovost

Charakter budovy

Přístup do objektu je bezbariérový, i v celém objektu je možné se po podlažích pohybovat na invalidním vozíku (místo stupňovitých nerovností vytvořeny mírné rampy).

Pohyb mezi podlažími je možný pomocí dvou osobních výtahů, které jsou bezbariérové a prostřednictvím bezbariérového evakuačního výtahu, kde lze přepravovat klienty na invalidním vozíku.

Přístup do všech veřejných prostor (jídelny, knihovny, kino, tělocvična, kaple, kuřárna, odpočinkové kouty, zahrady) je bezbariérový.

Přístup do domova - recepce

Přístup do domova - recepce

Bezbariérová zahrada

Bezbariérová zahrada

Velká jídelna

Velká jídelna

Chodby jsou opatřeny madly, v přízemí a v 1. patře se nachází kuchyňka se sporákem, troubou, mikrovlnnou troubou, chladničkou a varnou konvicí, stolkem se židlemi.

Velká jídelna se nachází v 1. patře provozní budovy, na 2., 3., 4. a 5. patře jsou k dispozici malé jídelny.

Centrální bezbariérová koupelna se sprchovým koutem a vanou, hydraulickým zvedákem. V objektu se nachází i vybavená ošetřovna.

V objektu jsou k dispozici bezbariérová veřejná WC u veřejně přístupných prostor.

Objekt byl vybaven moderním požárně bezpečnostním řešením a požárními čidly v každé místnosti.

V zařízení je k dispozici veřejně přístupná televize, počítač s internetem, telefon s pevnou linkou si klient může zřídit na své náklady přímo v pokoji, telefon přístupný za podpory personálu.

V suterénu budovy se nachází bezbariérová kuřárna.

Objekt je dostupný veřejnou dopravou (vzdálenost cca 5 minut, vlak 30 minut), auto služební.

Veřejně přístupný počítač s internetem

Veřejně přístupný počítač s internetem

Klientský pokoj

Klientský pokoj

Sociální zařízení klienta

Sociální zařízení klienta

Pokoje klientů

Pokoje klientů jsou jednolůžkové, bezbariérové, velikost pokoje 24 m2, objem místnosti 62 m3, světlá výška 2,6 m, s vlastním sociálním zařízením.

Pokoj je vybaven elektrickým polohovatelným lůžkem - možný přístup ze třech stran, uzamykatelným nočním stolkem, antidekubitní matrace, přikrývky, polštář, lampičkou, šatní skříní, policovou skříní na prádlo, komodou se zásuvkami, jídelním stolem, židlemi, policí na nádobí a drobné předměty, věšákovou stěnou v předsíni, stropním lustrem a nástěnnou lampičkou. Klient má k dispozici přenosné tlačítko tísňového systému. Klient si může svůj pokoj vybavit televizí, malou chladničkou, varnou konvicí, telefonem, rádiem, holícím strojkem, fénem apod.

Ústřední topení jsou vybavena termostatickými ventily, okna zastíněna žaluziemi.

Vstupní dveře mají šíři 90 cm.

Sociální zařízení

Sociální zařízení, posuvné dveře s madlem, 90 cm šíře, uzamykatelné zevnitř, možnost nouzového otevření zvenku, teplota vody do 50°C, bezbariérová sprcha 90x90 cm se sedátkem a madly, bezbariérové umývadlo a WC s madly, zrcadlo, polička, protiskluzná dlažba). Přístup ke studené a teplé vodě bez omezení.